100ste voortuin vergroend in Harderwijk

Op vrijdag 27 februari was de 6e actiedag van de Actie Tuinen Vergroenen. Deze dag vond plaats in de Coornhertstraat. Samen met inwoners en woningcorporatie Uwoon maakten we zoveel mogelijk voortuinen groener. We vervingen stenen in de 1e meter van de voortuin door gratis planten. 

Mooie mijlpaal in de Coornhertstraat

n de Coornhertstraat bereikten we een mooie mijlpaal: de 100ste voortuin is vergroend! Eerder maakten we al tuinen groener in de Zeestraat, Burgemeester Kempersstraat, Tesselschadelaan, Reviusstraat, Willem de Zwijgerlaan en de Langendijkstraat.

Over de Actie Tuinen Vergroenen

Meer dan de helft van de grond in Harderwijk en Hierden is van inwoners zelf, en dus niet van de gemeente. Daarom willen we bewoners helpen om hun eigen tuin groener te maken. Op 1 actiedag vervangen we samen stenen door planten in de 1e meter van de voortuin, vanaf de stoep of straat. Voorwaarde is dat meerdere huizen in de straat meedoen. Als gemeente helpen we door gratis planten, grond of compost te geven. Ook zorgen we voor containers om tegels en zand af te voeren. Zo maken we het makkelijker om mee te doen.