Gebiedsvisie Donkerstraat – Kloosterplein
We gaan voor dit gebied een toekomstplan maken dat hoort bij de 'Binnenstadvisie Harderwijk 2031'. Dit moet de binnenstad van Harderwijk nog aantrekkelijker maken. Te denken valt aan meer ruimte voor kunst, cultuur, ontmoeten en ontspannen.
Het gebied wordt op verschillende manieren gebruikt en door verschillende mensen. Er zijn mensen die er wonen, werken, winkelen, parkeren, een bezoek brengen aan bijvoorbeeld de Catharinakapel en ga zo maar door. Iedereen heeft wel een idee over hoe we het gebied kunnen verbeteren en wat we moeten behouden. Daarom gaan we actief samen het toekomstplan maken.
We vroegen alle inwoners hun mening over het gebied. En gingen met ontwerpers en de directe belanghebbenden (o.a. bewoners, ondernemers, verschillende belangenorganisaties) op 13 november 2024 om de tafel. We verkenden de mogelijkheden, onmogelijkheden, wensen en ideeën. Bekijk het participatieverslag (pdf, 358 KB) van de avond en de presentatie (pdf, 7 MB) aan de direct belanghebbenden.
Op 21 januari 2025 was het tweede participatiemoment met weer een inloop voor iedereen en een werksessie met de direct betrokkenen. Er werden 3 denkrichtingen gepresenteerd. Deze kun je terugvinden in de presentatie (pdf, 12 MB). Zie ook het verslag van de avond. (pdf, 135 KB)
We merken dat, door alle informatie en reacties die zijn gegeven, we meer tijd nodig hebben om de kenmerken van de Donkerstraat goed te onderzoeken. Daarom maken we een zogenaamd gebiedsID. Dit helpt ons om een plan te maken dat goed past bij de straat. We willen uw wensen en ideeën een plek hierin geven.
Planning
Wanneer | Wat |
---|---|
14 oktober 2024 - 4 november | online vragenlijst voor alle inwoners |
13 november 2024 | inloopbijeenkomst en gebiedsatelier 1 |
21 januari 2025 | inloopbijeenkomst en gebiedsatelier 2 |
Mei 2025 | inloopbijeenkomst en gebiedsatelier 3 |