Nieuwbouw Montessorischool Het Koraal

We breiden de woonwijk Harderweide uit met een nieuw schoolgebouw. Zo creëren we meer ruimte voor onderwijs, peuter- en buitenschoolse opvang.

Achtergrond van het project

Met de komst van de nieuwe woonwijk Harderweide groeit Drielanden en is er meer behoefte aan voorzieningen in de wijk. Deze maatschappelijke voorzieningen krijgen een plek in het huidige multifunctionele centrum (MFC) De Bogen, waardoor Montessorischool Het Koraal naar een nieuwe locatie verhuist. De gemeente Harderwijk is verantwoordelijk voor goede schoolgebouwen en is de opdrachtgever voor deze nieuwbouw.

Het nieuwe schoolgebouw komt aan de Rolkipperdreef 6 en wordt een zogeheten kindcentrum: een plek waar onderwijs en opvang onder 1 dak samenwerken. Dit betekent dat er naast onderwijs ook ruimte is voor peuteropvang en buitenschoolse opvang.

Over de bouw van de school

De vergunning voor de bouw van de school is inmiddels definitief. Het gebouw is ontworpen door BDG Architecten uit Zwolle. De gemeente Harderwijk heeft Van Norel Bouwgroep uit Epe in juni opdracht gegeven om de school te bouwen. Dat doen zij samen met verschillende partners, waaronder Van den Bosch Installatietechniek uit Harderwijk.

Planning en werkzaamheden

De bouw start begin september 2026 en duurt tot en met december 2027. De globale planning ziet er zo uit:

  1. Vanaf circa 24 augustus 2026

    Status: Actief / Informatie

    De aannemer start met de voorbereidingen. Zij richten het bouwterrein in, leggen de bouwwegen aan en plaatsen de bouwhekken en de bouwkeet.

  2. Vanaf circa 10 september 2026

    Status: Actief / Informatie

    De bouw van de fundering en de verdere ruwbouw (de muren en vloeren) gaat van start.

  3. September 2026

    Status: Actief / Informatie

    De aannemer graaft de bouwput uit en brengt de boorpalen aan.

  4. Oktober 2026

    Status: Actief / Informatie

    Bouwvakkers storten het beton voor de fundering en  de vloer op de begane grond.

  5. November 2026 tot en met februari 2027

    Status: Actief Opvolgingsnummer: 5

    De aannemer bouwt de dragende wanden en de vloeren van de verdiepingen.

  6. Medio februari/maart 2027

    Status: Actief Opvolgingsnummer: 6

    Het dak wordt geplaatst.

Werktijden en verkeer

Bouwbedrijf Van Norel is aangesloten bij de stichting Bewuste Bouwers. Zij doen er alles aan  om de overlast voor de buurt zo klein mogelijk te houden. Tijdens de bouw gelden deze afspraken:

  • Er is gekozen voor een fundering die trillingsvrij wordt aangebracht. Er worden geen heipalen in de grond geslagen, maar we boren de palen trillingsvrij in de bodem. Dit voorkomt trillingen en beschermt omliggende gebouwen in de omgeving.
  • Er wordt gewerkt op werkdagen tussen 7.00 uur en ongeveer 17.00 uur. Op dit moment worden er geen werkzaamheden op zaterdag verwacht.
  • Om te voorkomen dat zwaar bouwverkeer tegelijk rijdt met schoolgaande kinderen, leveren we bouwmaterialen waar mogelijk soms al vanaf 6.30 uur.
  • Het bouwverkeer rijdt via de Boerderijdreef.
  • Vrachtwagens laden, lossen en keren in principe op het bouwterrein zelf.
  • Bouwmedewerkers parkeren hun auto's zoveel mogelijk op de bouwplaats of op speciale parkeerplekken die met de gemeente zijn afgestemd.

Vragenuurtje op de bouwplaats

Vanaf half september is de uitvoerder vrijwel dagelijks aanwezig op de bouwplaats. Heeft u vragen over het project? Loop dan gerust binnen tijdens het wekelijkse vragenuurtje. U vindt de tijden hiervan op het informatiebord bij de ingang van de bouwplaats.